Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Weboldal készítés Hajdú-Bihar

A weboldal készítés cégek vagy magánszemélyek számára, és általában az internetes jelenlét ma már elengedhetetlen. Napjainkban nem könyvtárba járunk, vagy a szomszéd ajánlását kérjük, hanem az interneten keresünk például éttermet, vásárolunk könyvet, tájékozódunk egy utazás részleteiről. Éppen ezért, ha azt szeretnéd, hogy megtalálják a vállalkozásodat, minél több módon jelen kell lenned a világhálón. Ennek legprofesszionálisabb módja egy saját honlap.

De hogy készül egy honlap, mi is az a weboldal készítés pontosan, mennyibe kerül, és hogyan működik az ingyenes weboldal készítés? Ebben a cikkben átfogó képet nyújtunk a weblap készítés alapjairól, lehetőségeiről és költségeiről.

Miért fontos a weboldal?

Az online világban a weboldal olyan, mint egy virtuális névjegy. Vagy egy üzlet, ami a nap 24 órájában nyitva van. Ha vállalkozást vezetsz, a weboldal egy nagyszerű eszköz arra, hogy elérd a potenciális ügyfeleket, bemutasd a termékeidet, szolgáltatásaidat, és folyamatos kapcsolatot tarts fenn a látogatóiddal.

A weboldal nem egy elvont valami, nagyon is létező, élő dolog: hatása, működése mérhető, számokkal kifejezhető. Számos kutatás bizonyítja, hogy egy látogató 1-2 másodperc alatt dönt arról, hogy honlapodat látva többet akar-e megtudni rólad vagy a cégedről vagy sem. Éppen ezért nem mindegy, hogy milyen a weboldalad megjelenése, design-ja, szerkezete, áttekinthetősége. Mennyire könnyű rajta navigálni, a keresett tartalmat megtalálni.

A weboldaladdal kommunikálsz a látogatóval, egyfajta üzenetet közvetítesz feléjük a cégedről, termékeidről, az értékrendedről. Készítened vagy készíttetned kell tehát egy jó honlapot! De hogyan?

Weboldal készítés: az első lépések

Akár saját magadnak készíted el, akár másra bízod a weblapod elkészítését, nem árt tisztában lenned a pár dologgal. Hiszen, ha megbízol valakit, akkor is tudnod kell, mire fogod használni az oldalt, milyen menüpontok legyenek vagy milyen funkciókat szeretnél az oldalon, hogy elégedett legyél a végeredménnyel.

A weboldal készítés folyamata több lépésből áll, a célok meghatározásától kezdve a tartalom kialakításán át a végleges oldal megtervezéséig és létrehozásáig. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket:

  1. Célkitűzés: Először is, gondold át, mire szeretnéd használni a weboldalt. Személyes blogot, céges weboldalt, esetleg online áruházat szeretnél indítani? Ez meghatározza a weboldal felépítését és funkcióit.
  2. Dizájn és felépítés: A weboldal kinézete és felépítése nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a látogatókban milyen benyomás, milyen kép alakul ki. Fontos, hogy átlátható és vonzó dizájnt válassz, amely illeszkedik a célközönségedhez. Itt gondolni kell a színek, képek, tartalmak összhangjára, hogy az egész oldal tartalma egységes stílusú legyen.
  3. Tartalomkészítés: A jó tartalom a weboldal szíve, lelke. Az oldalon található információ legyen hasznos, informatív, jól megfogalmazott és érthető a látogatók számára. A ChatGPT-vel íratott, fordítóprogrammal fordított szövegek nem megfelelőek. Akár te magad fogalmazod meg, akár mással iratod meg webszövegeidet, érdemes kiemelni, miben vagy más, mint a versenytársaid, miért jó a látogatónak, ha téged választ. Milyen kérdésére adsz választ, milyen problémáját tudod megoldani?
  4. Technikai beállítások: Ez magában foglalja a domain név kiválasztását, a tárhely szolgáltató kiválasztását és a weboldal programozási részleteit. Manapság számos platform kínál kész megoldásokat, így a programozói tudás nem feltétlenül szükséges. Ezért, ha hajlandó vagy egy úgy kezelőfelületet megtanulni és belerakni az időd, energiád, akár saját magad is megcsinálhatod a weboldalad.

Weboldal készítés árak

A weboldal készítés árak nagyban eltérhetnek, attól függően, hogy saját magad készíted el az oldalt, vagy egy profi webfejlesztőt bízol meg vele.

  • Ha saját magadnak készítenéd el az oldalad, akkor is számolnod kell néhány költséggel, mint a domain név lefoglalása, a tárhely költsége. Így egy egyszerű, néhány oldalas weboldal akár néhány tízezer forintból is kijöhet.
  • Ha másra bízod a fejlesztést és csak egy pár oldalas weboldalt szeretnél, a költségek már legalább százezer forint fölé fognak emelkedni. Attól függően, hogy kit bízol – egyéni vállalkozó, kezdő cég, nagyobb cég – több százezrekre is rúghat a kiadás.
  • Ha profi dizájnt, egyedi funkciókat és teljeskörű fejlesztést szeretnél, az árak több millió forintba is kerülhetnek. Funkcionalitástól függően határ a csillagos ég.

Az árakat befolyásolhatják az alábbi tényezők:

  • Dizájn: Egyedi grafikák, nagyméretű, mozgó vizuális elemek növelhetik a költségeket.
  • Funkcionalitás: Speciális funkciók (például webáruház, foglalási rendszer, vagy tagfelületek) növelik az árakat.
  • SEO és tartalomkészítés: Ha azt szeretnéd, hogy a weboldalad ne csak szép legyen, de jól is szerepeljen a keresőkben, fontos, hogy megfelelő SEO beállításokkal és minőségi tartalommal rendelkezzen, ami további költségekkel járhat.

Weboldal készítés ingyen?

Először is tisztázzuk azt, hogy teljesen ingyen weboldal nem létezik. Többféle megoldás létezik, ha szükséged van egy weboldalra, ezeket vesszük most sorba.

  1. Fentebb már szóba került a weboldal elkészíttetése céggel vagy vállalkozóval. Ez egyértelműen fizetős szolgáltatás.
  2. Sorban a második és talán a legjobb ár-érték arányú megoldás, ha te magad készíted el az oldalt egy saját tárhelyen. Ugye, ahogy fentebb már leírtuk ez sem ingyenes, hiszen éves költségei vannak, de számos lehetőség áll rendelkezésedre, ha ezt a megoldást választod. Hátránya, hogy garantáltan az idődbe és energiádba fog kerülni.
  3. Ha tényleg semmilyen költséget nem szeretnél kiadni a weboldaladra, akkor pedig számos weboldalkészítő platform létezik – mint például Wix vagy Webnode– ahol elérhető ingyenes csomag is. Ezek egyébként havidíjas csomagokat kínálnak, de az ingyenes verziókban nem kell költségekbe verned magad, az viszont biztos, hogy az időddel kell fizetned a weboldalért.

Ezek az eszközök drag-and-drop rendszerű szerkesztőkkel működnek, ami azt jelenti, hogy kódolási tudás nélkül is létre lehet hozni egy saját oldalt. Az ingyenes verziók hátrányai azonban, hogy többnyire korlátozott funkcionalitással rendelkeznek, gyakran hirdetéseket kell nézned, illetve nem biztosítanak saját domain nevet – például felhasznaloneved.webnode.com. A weboldal készítés ingyenes lehetőségeit tehát akkor válaszd, ha elegendő számodra egy egyszerű, alap funkciókat ellátó honlap.

Milyen a jó weboldal?

Csak ízlés kérdése lenne? Egyáltalán nem! A jó honlap legfőbb jellemzője, hogy eléred vele a céljaidat. Függetlenül attól, hogy a célod az új érdeklődők generálása, a termékeid értékesítése webshopodban, a kapcsolatfelvétel elősegítése vagy minél több olvasó megnyerése.

Vannak egyértelmű kritériumok, amelyek alapján felmérheted, hogy régi vagy új weboldalad megfelelő-e, hozzájárul-e kitűzött céljaid sikeréhez. Ezek a következők:

1. Használhatóság, felhasználóbarátság

A jó weboldal szerkezete világos, egyértelmű, a felülete könnyen kezelhető. Biztosítja, hogy a weboldal látogatói intuitív, „adja magát” módon tudják, hogyan találják meg, amit keresnek. Biztosítja, hogy látogatók elégedettek legyenek a weboldal látogatásával, mert megtalálták, megvásárolták, elolvasták vagy elérték, amit akartak. A felhasználóbarát weboldal magában foglalja például a világos és egyszerű navigációt, a világosan strukturált tartalmat, a könnyen olvasható szöveget és az értelmesen elhelyezett gombokat és linkeket.

2. Alkalmazkodik a célcsoporthoz, de nem adja fel önmagát

A jó honlap vizuálisan vonzó a célcsoport számára, és hozzájárul a rólad vagy cégedről alkotott pozitív összbenyomáshoz. Bárki legyen is a célcsoport, fontos, hogy a honlap az ő nyelvükön beszéljen – vizuálisan és szó szerint értve is. Ez magában foglalja például a színek, betűtípusok, elrendezés és képek megfelelő kiválasztását, és a nyelvhasználat (tegezés, magázás, laza vagy formális stílus stb.), stílus adott célcsoporthoz való igazítását. Bármennyire szereted is a célcsoportodat, fontos azonban, hogy hű maradj önmagadhoz, a márkádhoz, a saját hangodhoz és az általad vallott értékekhez. Csak így leszel önazonos és hiteles.

3. Gyorsaság

A jó weboldal 1-3 másodperc alatt betöltődik! Ha a tied nem ilyen, senki nem fog rá várni! A szép vizuális elemek (animációk, mozgó képek stb.) sokszor lassítják az oldalt, éppen ezért nagyon fontos megtalálni e téren az arany középutat például tiszta kód használatával, képek tömörítésével, valamint böngészőoptimalizált médiaformátumok és gyorsítótárazási lehetőségek választásával.

4.Reszponzivitás

A reszponzivitás azt jelenti, hogy a weboldalt a legkülönbözőbb megjelenítési méretekre optimalizálva kell elkészíteni. Függetlenül attól, hogy mobiltelefonon, laptopon vagy óriási monitoron nézzük, mindenhol egyaránt jól kell mutatnia. A reszponzív webdesign biztosítja, hogy a webhely automatikusan alkalmazkodjon az adott képernyőmérethez. A mai világban, ahol végtelen számú különböző kijelzőméret létezik, a reszponzivitzás döntő kritérium.

Weboldal szerkesztés – Hogyan tartsuk naprakészen?

A weblap készítés nem ér véget a publikálással. Fontos, hogy rendszeresen frissítsd az oldalt, új tartalmat tölts fel, és gondoskodj arról, hogy a látogatók naprakész információkat találjanak. A friss tartalom nemcsak a látogatóknak kedvez, hanem a keresőmotorok (mint például a Google) is jobban értékelik azokat az oldalakat, amelyek rendszeresen frissülnek, és ezt a találati listákon való előbbre sorolással jutalmazzák.

A tartalom folyamatos naprakészen tartása mellett pedig a weboldalon futó szoftverek rendszeres frissítése is elengedhetetlen.

Melyik weboldalkészítési megoldás a legjobb neked?

A döntés, hogy milyen típusú weboldalt és milyen költségek mellett készítesz, attól függ, hogy mik a céljaid és milyen funkciókra van szükséged. Ha professzionális megjelenést szeretnél, érdemes befektetni egy profi webfejlesztő segítségébe, hiszen egy jól megtervezett weboldal hosszú távon komoly értéket képviselhet.

Reméljük, hogy ez az áttekintés segített áttekinteni a weboldal készítés folyamatát és a különféle lehetőségeket. Kezdj bele bátran, és hozd létre saját weboldaladat, hogy minél többféle platformon jelen legyél az interneten!

Weboldal készítés Hajdú-Bihar megyében akár ezeken a településeken is elérhető

Tiszacsege, Egyek, Balmazújváros, Biharkeresztes, Komádi, Berettyóújfalu, Hajdúsámson, Debrecen, Mikepércs, Hosszúpályi, Létavértes, Derecske, Hajdúdorog, Hajdúböszörmény, Bocskaikert, Téglás, Hajdúhadház, Görbeháza, Polgár, Hajdúnánás, Ebes, Nádudvar, Hajdúszoboszló, Nyírábrány, Nyíracsád, Vámospércs, Nyíradony, Földes, Kaba, Püspökladány

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[mc4wp_form id="14176" element_id="style-1"]